10 najczęściej spotykanych typów fanów Gry o tron

Jeśli jesteś fanem serialu Gry o tron prawdopodobnie zaliczasz się do jednego z opisanych tutaj typów. Gotów na chwilę prawdy?

Na początek mały coming out – czytałem książki, ale serialu nie oglądam. Takie podejście być może wyklucza mnie jako fana, ale dzięki temu mam też pewien dystans i mogę nieco z boku przyglądać się tym, którzy historię Westeros poznają dzięki ekranizacji Gry o tron. A że takich osób znam niemało, na podstawie moich skrytych obserwacji przygotowałem zestawienie najpowszechniejszych typów fanów. Oto oni.

10. Jasnowidz

Ten fan przewidział już wszystkie śmierci w serii, łącznie z tym kto za nie odpowiada, jakie były motywy i przyczyna zgonu. Poznasz go po tym, że po każdym odcinku powtarza “Od razu wiedziałem!”.

9. Sklerotyk

Robi co może, ale nie jest w stanie zapamiętać imion bohaterów. Jego wypowiedzi na temat serialu wyglądają mniej więcej tak: “I wtedy ta laska… nie, nie ta ruda. Ta druga, blondynka. No więc ona poszła do tego gościa z brodą, tego wiesz, który wcześniej spiskował z tym młodym chłopakiem. I był jeszcze ten niski, ten którego wszyscy lubią…”

8. Książkowy purytanin

 

Czytał pierwsze książki na długo przed powstaniem serialu i dlatego nie może się oprzeć przed porównywaniem do nich ekranizacji. Poznasz go po tym, że każde zdanie na temat Gry o tron zaczyna od: “A w książce…”

7. Fan, który nie czytał książek

Nawet jeśli nie zna oryginału wcale nie znaczy, że jest gorszy. Pamiętajcie o tym książkowi puryści!

6. Spoiler-Man

Prawdopodobnie najgorszy typ. Każdy odcinek ogląda w dniu premiery, a potem nie umie utrzymać języka za zębami. Pół biedy jeśli po prostu lubi mówić o tym co się wydarzyło w serialu, bo zawsze można próbować go unikać. O wiele gorzej kiedy spoilery wrzuca na Facebooku czy Twitterze.

5. Psychofan

To fan, który uważa, że na świecie są dwa rodzaje ludzi – ci którzy lubią Grę o tron i ci, którzy są w błędzie. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, to masz poważne kłopoty.

4. Historyk

Czy to, że mapa Westeros to tak naprawdę odwrócone kontury Irlandii i Wielkiej Brytanii jest ciekawe? Jasne, pod warunkiem, że nie słyszysz o tym za każdym razem kiedy zaczynasz rozmowę o Grze o tron. Historyk z uporem maniaka wyszukuje nawiązań historycznych, bo myśli, że dzięki temu przewidzi to co wydarzy się w serialu. Pytanie tylko po co?

3. Nowicjusz

To typ fana, który do tej pory zupełnie nie interesował się Grą o tron, ale z jakiegoś powodu zaczął go oglądać od 5. sezonu i… wciągnął się bez reszty. Cóż, lepiej późno niż wcale.

2. Realista

 

Lubi serial, ale nie podobają mu się smoki i inne elementy fantasy, nieważne jak bardzo subtelne. Dlaczego? Bo są nierealistyczne. Tak jakby wszystko inne co ogląda w telewizji było prawdziwe i autentyczne.

1. Fan, który przestał oglądać serial po śmierci ulubionego bohatera

To człowiek, który zapomniał, że pierwsza zasada Gry o tron brzmi: nie przywiązuj się do bohatera, bo w każdej chwili może on zostać przeszyty mieczem. Albo dźgnięty sztyletem. Albo uduszony. Albo spalony żywcem. Albo ścięty. Albo zalany wrzącym metalem. Albo zrzucony w przepaść. Albo otruty. Albo cholera wie co jeszcze.

 

A którym typem ty jesteś? Daj znać w komentarzu.

Polub RANDOMOWE RANKINGI   na Facebooku!