15 znaków, że jesteś w udanym związku

Nikt nie zna recepty na związek idealny, ale istnieją znaki, dzięki którym dowiesz się czy ty i twoja druga połowa stanowicie dobraną parę.

 

15. Znasz na pamięć wszystkie historyjki, które opowiada twoja druga połówka

Ale i tak za każdym razem cierpliwie ich wysłuchujesz, bo wiadomo, miłość i te sprawy.

14. Nudne rzeczy stają się przyjemniejsze kiedy robicie je razem

źródło: http://9gag.com

Długa jazda samochodem, zakupy czy imieniny nielubianej ciotki – jeśli jesteście razem łatwiej ci to wszystko znieść.

13. Na imprezy jesteście zapraszani jako para

Kiedy ktoś zaprasza cię na imprezę, nigdy nie zapomina o twojej drugiej połowie. I wcale nie dlatego, że jesteście parą. Po prostu razem stanowicie taki świetny duet, że inne rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę. Jesteście jak Jay Z i Beyoncé, jak Brad Pitt i Anglelina Jolie, para skarpetek – jesteście w pakiecie.

12. Jesteście wobec siebie uczciwi i ufacie sobie nawzajem

źródło: https://sociorocketnewsen.files.wordpress.com

Nie wpadasz w panikę kiedy twoja druga połówka bierze do ręki twój telefon, bo nie masz nic do ukrycia.

11. Twoja druga połowa ma sposoby na poprawienie ci nastroju

Gorąca herbata, zimne piwo, czekolada, spacer, głupia komedia albo przytulanie się – cokolwiek poprawia ci humor po ciężkim dniu najważniejsza osoba w twoim życiu o tym wie.

10. Wiesz co to znaczy poświęcić się dla drugiej osoby

shutterstock_185176028

I wcale nie mam tu na myśli filmowego rzucania się w płomienie, ale małe, codzienne gesty. Tak jak w przypadku kiedy nie masz pojęcia kim są Avengersi i nie znosisz amerykańskich superprodukcji, ale i tak idziesz do kina ze swoim facetem, bo wiesz, że on uwielbia komiksowe ekranizacje.

9. I nie wpadasz w panikę kiedy twoja druga połowa nie odpisuje na wiadomość od ciebie

Nie myślisz od razu: “Dlaczego się nie odzywa? Przecież widzę, że ją odczytała. Na pewno ma kogoś innego. Wspominała ostatnio, że na siłowni spotkała swojego kumpla z liceum, pewnie jest już u niego w mieszkaniu. To koniec!”

8. Kłótnie stają się produktywne

Gorąca wymiana zdań to naturalna część bycia razem, przynajmniej do momentu kiedy w ruch idą sprzęty domowe. Rzecz w tym, że kiedy jesteś w udanym związku sprzeczasz się nie po to, żeby udowodnić swoją rację, tylko aby skonfrontować swoje stanowiska i dojść do kompromisu. Jeśli na koniec masz poczucie, że wygrałeś, to znaczy, że zawaliłeś sprawę.

7. Masz czas dla siebie

Będzie dziś grane mocno. #dyinglight #gra #zombie #techland #game #player #xbox #xboxone #microsoft #polska #poland

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mateusz Kołodziejski (@mateuszkolodziejski3)

To, że jesteście razem nie oznacza, że musicie dzielić każdą chwilę. Czas na własne hobby czy spotkanie ze swoją paczką znajomych pozwalają wam ciągle się rozwijać jako indywidualne osoby, a to z kolei sprawia, że stajecie się jeszcze lepszą parą. Tak przynajmniej tłumaczę żonie te wszystkie wieczory spędzane przed konsolą.

6. Przeraża cię myśl o tym, że twojej drugiej połowy może kiedyś zabraknąć

Jeśli na pytanie o to czego w życiu boisz się najbardziej odpowiadasz: stracić… (i tutaj pada imię twojego partnera/partnerki) to jesteście na właściwiej drodze.

5. Wszystko w twojej drugiej połowie cię pociąga

Na pewno ty i osoba, z którą tworzysz parę jesteście dla siebie atrakcyjni pod względem fizycznym, ale czy tak samo pociąga cię jej intelekt, poczucie humoru, sposób bycia? Pro tip: Jesteś w udanym związku, jeśli wieczorna rozmowa z twoją drugą połową cieszy cię tak samo jak to co dzieje się pod kołdrą.

4. Robicie wspólne plany na przyszłość

Byliście kiedyś z osobą, która powiedziała, że nie jest gotowa na “poważny związek”? Jeśli tak to mam nadzieję, że nie jesteście już razem. Dobrana para chętnie myśli i mówi o swoich wspólnych planach.

3. I razem podejmujecie decyzje

Nie decydujesz samemu o tym z kim spotykacie się w piątkowy wieczór albo gdzie jedziecie na wakacje. Tak samo twój partner czy partnerka. Począwszy od tego jaki film obejrzycie, przez wystrój sypialni, aż po liczbę dzieci – wszystko jest wynikiem waszych wspólnych ustaleń.

2. Rozmawiacie ze sobą o problemach

źrdóło: http://www.parentdish.co.uk

Kiedy coś w domu/pracy/na uczelni (niepotrzebne skreślić) coś idzie nie tak, rozmawiasz o tym przede wszystkim ze swoją drugą połową, a nie znajomymi z Facebooka.

1. Obydwoje potraficie odpuścić

To najtrudniejszy ze wszystkich punktów. Twój facet czy dziewczyna będą cię denerwować, tak samo jak ty ich. Zdarzy się też, że powiecie coś, czego nie powinniście albo waszym zachowaniem sprawicie sobie przykrość. Istotne jest jednak jak sobie z tym poradzicie. Twoja druga połowa znowu zapomniała wyrzucić śmieci? Przypominasz więc o tym – a potem odpuszczasz zanim zrobi się z tego niepotrzebna afera.

 

Polub RANDOMOWE RANKINGI   na Facebooku!