Dużą sławą wśród osób zajmujących się dekorowaniem na terenie RP raduje się styl minimalistyczny.

Bardzo dużą popularnością w gronie osób zajmujących się dekorowaniem na terenie RP raduje się styl minimalistyczny. We wnętrzach rezygnuje się z nadmiernej ilości dekoracji. W pomieszczeniach przeważnie dominuje tylko jedna albo dwie barwy, a izby wyposażone są tylko w niezbędne meble. Dobór dekoracji do minimalistycznych kątów musi być nieprawdopodobnie przemyślany.

 

Znakomitym rozwiązaniem, aby ze smakiem urządzić mieszkanie jednocześnie przy przestrzeganiu najważniejszych zasad odnoszących się do minimalizmu, jest zdecydowanie się na szkło dekoracyjne. Coraz częściej w naszych polskich domach można dostrzec właśnie takie detale dekoracyjne, które bazują na wykorzystaniu wazonów szklanych. Ich różnorodność kolorów a także kształtów powoduje, iż właściwie każdy, dosłownie najmocniej wymagający dekorator czy też klient, bez problemu odnajdzie coś idealnego dla siebie.

 

Wazon szklany jest częstokroć wykonany z przezroczystego oraz bezbarwnego szkła. Taki wazon stwarza, że naczynie to pasuje do każdego jednego stylu aranżacji wnętrz. Szkło dekoracyjne jest przede wszystkim uniwersalne a także ponadczasowe. Co więcej cechuje się szerokim wachlarzem zastosowań – doskonale spisuje się w charakterze osłonki na bukiety kwiatów oraz roślin doniczkowych. Bezbarwne szkło dekoracyjne perfekcyjnie nadawać się będzie też do stworzenia leśnej lub morskiej kompozycji. By zyskać zamierzony efekt „lasu w szkle” trzeba warstwowo a także starannie ułożyć wszelkiego rodzaju rośliny, kamyczki oraz inne drobne detale, które razem stworzą oryginalną dekorację.

 

W przypadku morskiej kompozycji – wystarczy tylko wsypać do wazonu ciut złocistego piasku i dodać do niego kamyczki, bursztynki i muszle. Z racji tego, iż w takim stylu minimalistycznym nie uwzględnia się zazwyczaj roślinek, nie są one niezbędne. Szklany wazon sam w sobie jest elegancki a także przykuwa niesłychanie dużo uwagi. Perfekcyjnie wpasowuje się w minimalistyczną estetykę każdego pomieszczenia, ale dzięki dużej gamie barw i rozmaitych kształtów zdołamy dobrać znakomicie dane naczynie do swoich indywidualnych potrzeb oraz  gustu. Niektóre z wazonów mają formę słojów, a jeszcze inne przypominają beczki. Właściwie każdy z nich pozwala na zyskanie niebanalnego efektu aranżacyjnego. Prócz bezbarwnymi wariantami szkła ozdobnego dostępne są także wazony w różnych barwach. Jednym z najmocniej innowacyjnych i przeważnie pożądanych poprzez nabywców jest wazon czarny. W nowoczesnych pomieszczeniach dominuje biel oraz czerń, dlatego wazon czarny to idealne rozwiązanie dla osób, które zamierzają wprowadzić nieco powiewu świeżości do swojego wnętrza. Tego typu szkło także posłuży do ozdobienia każdego, mniej albo bardziej wymagającego, wnętrza.

 

Szkło dekoracyjne doskonale będzie się nadawać nie tylko do dziennego pokoju lub sypialni, niemniej jednak także do łazienki czy kuchni. Wazon szklany to strzał w dziesiątkę dla jednostek, którym przyświecają minimalistyczne pomieszczenia oraz preferują iść z duchem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *