Randomowe Rankingi, czyli blog o czym?

Działa mi na nerwy, że net zaczyna wyglądać jak wielki śmietnik, w którym coraz trudniej znaleźć infromacje, które naprawdę są użyteczne. Tym blogiem przynajmniej częściowo spróbuję temu zaradzić.

Skąd pomysł na blog?

Chcesz kupić nowego smartfona. Robisz research w Google i trafiasz na recenzję modelu, który Cię zainteresował. Co tam znajdziesz? Szpaltę tekstu na 10 tys. znaków, rozpisywanie się na temat specyfikacji i historii tworzywa, z którego wykonano obudowę. I pięknie, tylko że ty chcesz wiedzieć dlaczego ten smartfon jest lepszy (lub gorszy) od iPhone’a 6 albo w jakich sytuacjach sprawdzi się on lepiej niż konkurencja. Krótko mówiąc potrzebujesz konkretu. I właśnie konkretu możesz spodziewać się na Randomowych Rankingach. Jeśli kiedykolwiek zejdę z tej ścieżki i zacznę przynudzać, możesz mnie na ulicy wytrzaskać po pysku. Przysięgam, że nie będę się bronił.

Dlaczego Randomowe?

Będzie randomowo, czyli przypadkowo, bo nie zamierzam planować o czym będę pisał. Jeśli obejrzę film, który spowoduje u mnie opad szczęki, napiszę o powodach, dla których musisz go zobaczyć. Kiedy styrany po całym dniu w pracy będę szukał przepisu na obiad w 8 minut dowiesz się o najlepszych jakie znalazłem. Tak to będzie działać.

Dlaczego Rankingi?

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię wiedzieć co jest najlepsze w danej kategorii. Nie obchodzą mnie wszystkie aplikacje dostępne na iPada. Ja chcę wiedzieć o 10 najlepszych, takich bez których po prostu nie mogę się obyć. A przede wszystkim chcę wiedzieć jaka jest najlepsza. Tak samo jak chcę wiedzieć jaki był najpopularniejszy viral w 2014. Albo najgorsza książka Paulo Coelho, bo że wszystkie są złe to wiadomo na pewno. Ranking w takich sytuacjach sprawdza się najlepiej i dlatego na Randomowych Rankingach to one będą rządzić.